Instytut Geografii · Wydział OiG · Uniwersytet GdańskiMarzec 23 2017 09:06:53

Inne informacje

Odnośniki

Instytut Geografii Uniwersytetu Gdańskiego

Instytut Geografii, złożony z dziewięciu jednostek organizacyjnych, wchodzi w skład Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Od lutego 2010 r. siedziba Instytutu Geografii mieści się w czterokondygnacyjnym skrzydle B kompleksu budynków położonych w Gdańsku przy ul. Bażyńskiego 4. Dwie niższe kondygnacje zajmują sale dydaktyczne, składnica map, laboratoria naukowe i dydaktyczne oraz przestrzenie rekreacyjne dla studentów. Na wyższych kondygnacjach znajdują się pokoje pracowników oraz Sekretariat i Dyrekcja Instytutu.

INSTYTUT GEOGRAFII UG

ul. Bażyńskiego 4, 80-309 Gdańsk
tel. 58 523 65 01 wew. 65 01
e-mail: ig@ug.gda.pl

www.geo.univ.gda.pl

Aktualne numery telefonów pracowników Instytutu Geografii UG >> spis telefonów

Tutoring na WOiG UG
OGŁOSZENIA:
Nagroda dla Pana dra Marcina Połoma
Miło nam poinformować, że Pan dr Marcin Połom został laureatem nagrody Gdańskiego Towarzystwa Naukowego i Prezydenta Miasta Gdańska dla młodych badaczy. Rozprawę doktorską pt. "Przemiany funkcjonowania komunikacji trolejbusowej w Polsce w latach 1989-2013" uznano za najlepszą pracę z zakresu Nauk o Ziemi w 2016 r.
Panu Doktorowi serdecznie gratulujemy!

Dyrekcja Instytutu Geografii

Światowy Dzień Meteorologii - 23 marca
Polskie Towarzystwo Geofizyczne, Oddział Bałtycki oraz Katedra Meteorologii i Klimatologii Instytutu Geografii UG zapraszają na seminarium naukowe z okazji Światowego Dnia Meteorologii obchodzonego pod hasłem „Zrozumieć chmury”.
    Program spotkania:
  1. Wprowadzenie do tematyki tegorocznego Światowego Dnia Meteorologii
  2. Międzynarodowy Atlas Chmur - nowe oblicze w cyfrowej erze informacji - dr Janusz Filipiak (UG)
  3. Chmury a klimat - prof. dr hab. Mirosław Miętus (UG)

Seminarium odbędzie się 23 marca 2017 roku (czwartek) w sali B203 Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, przy ulicy Bażyńskiego 4 w Gdańsku (Campus Bałtycki). Początek seminarium o godzinie 16.15.

Nagroda im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza dla Pana prof. dra hab. Stanisława Fedorowicza

Miło nam poinformować, że Pan prof. dr hab. Stanisław Fedorowicz, kierownik Katedry Geomorfologii i Geologii Czwartorzędu, został tegorocznym laureatem nagrody „Nauczyciel Roku” im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza, przyznawanej w Uniwersytecie Gdańskim za szczególne osiągnięcia dydaktyczne.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy!

Dyrekcja Instytutu Geografii
Kronika spotkań rocznika 1957-1961 geografii
Kronika spotkań rocznika 1957-1961 geografii >>
Organizacja roku akademickiego 2016/2017 w Instytucie Geografii
.
Interdyscyplinarny program stażowy dla studentów Nauk o Ziemi - 'NoZ na Staż'.
pobierz plik >>
Profesjonalny System Tutoringu Akademickiego dla Studentów Wydziału Oceanografii i Geografii UG "TUTOR-WOiG"
Let’s se@ Vibrant Urban Solutions for Baltic Cities
W imieniu zespołu organizatorów, a także międzynarodowego stowarzyszenia ISOCARP, Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, w tym Koła Naukowego Doktorantów i Młodych Pracowników Naukowych DoctorAnts oraz Studenckiego Koła Naukowego Laboratorium Ewolucji Miejskich serdecznie zapraszam do śledzenia oraz udziału w międzynarodowym projekcie Mentor&Student Research Lab 2.0. Let’s se@ Vibrant Urban Solutions for Baltic Cities, którego celem jest budowanie platformy stałej współpracy ekspertów, doktorantów i studentów.

ArcGIS
Szanowni studenci!

Informujemy, że w ramach licencji uzyskanej przez Wydział Oceanografii i Geografii mają Państwo możliwość nieodpłatnego instalowania oprogramowania ArcGIS w wersji studenckiej. Kompletną informację o sposobie dostępu do licencjonowanego oprogramowania znajdą Państwo na stronach Centrum GIS http://ocean.ug.edu.pl/~oceju/CentrumGIS/.

Prezentacja jednostek:

K. Geogr. Ekonomicznej